сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 123
home Регион

Продолжен притворот за 19 полицајци уапсени во Косово

Продолжен притворот за 19 полицајци уапсени во Косово

Мерките притвор, за 19 полицајци уапсени во северниот дел на Косово, се продолжени за уште 48 часа, јави приштинскиот портал „Калѕо“.

Сепак, порталот појаснува дека конечната одлука за продолжувањето на притворот се очекува утре. Судијата по претходна постапка Арбен Хоти за „Калѕо“ изјави дека конечната одлука денеска не била донесена поради големиот број притворени лица.

Претходно, градоначалникот на Зубин Поток Срѓан Вуловиќ изјави дека се ослободени сите шестмина српски цивили кои беа уапсени во вторникот во таа општина.

Коронавирус