сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 60
Во живо

Протест – „Или Заев или Македонија, оставка сега за да не биде предоцна“

home Регион

Проблеми со хеликоптерот на Александар Вучиќ, нагли движења…

Проблеми со хеликоптерот на Александар Вучиќ, нагли движења…

Хеликоптерот на српскиот претседател Александар Вучиќ денес нагло го сменил правецот.

Според информациите на теренот, поради лошите временски услови, пилотот бил присилен нагло да ја смени насоката.

Авионот во кој се наоѓал претседателот на Србија влетал во катастрофалните временски услови каде покрај магла почнал да паѓа силен дожд .

Пилотот на хеликоптерот нагло го сменил правецот на авионите помеѓу Мркоњиќ Град и Доњи Вакуф.

Вучиќ после летот изјави дека чета веќе 7 години, и нема страв.

„Пилотот ја испочитува процедурата кога се лета во лоши временски услови. Се ќе биде во ред„ рече Вучиќ

Коронавирус