четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 56
home Регион

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО СОСЕДСТВОТО: Во омилениот ски центар на Македонците во овој момент врне снег без престан (ФОТО)

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО СОСЕДСТВОТО: Во омилениот ски центар на Македонците во овој момент врне снег без престан (ФОТО)

Календарски денеска есента пристигна во Европа, но освен тоа во регионот и нашата земја пристигнаа и поладните температури и дождот.

И додека во земјава се уште немаме снег на повисоките места, во соседна Србија падна првиот снег.

Снег во овој момент без престан паѓа во омилениот ски центар на Македонците, Коапоник.

Според фотографиите може да се забележи дека таму навистина е студено, а снегот буквално ја најавува зимата.

Локални избори 2021