петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 44
home Регион

Припадник на бандата „Пинк Пантер“ уапсен во Подгорица, и се заканувал и ја нападнал поранешната сопруга

Припадник на бандата „Пинк Пантер“ уапсен во Подгорица, и се заканувал и ја нападнал поранешната сопруга

Подгоричката полиција го уапси Горан Милашиновиќ, член на  бандата „Пинк Пантер“ и неговиот пријател Иван Чарапиќ.

Како што било кажано на Вијести.ме, Милашиновиќ и неговиот пријател биле уапсени во подгоричката населба Мареза, во близина на локалниот ресторан.

Наводно, Милашиновиќ претходно им се заканувал на поранешната сопруга Ени и нејзината кума Т. С., кои ги сретнал пред ресторан во населбата Мареза.

Соговорникот на Вијести.ме изјави дека поранешните сопружници се сретнале на паркингот во ресторанот, а Милашиновиќ започнал да ја навредува Ена, а потоа ја фатил за коса.

Коронавирус