понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Припадници на полицијата тргнале во акција за сузбивање на канабис, меѓутоа се испијаниле и свртија оро (ВИДЕО)

Припадници на полицијата тргнале во акција за сузбивање на канабис, меѓутоа се испијаниле и свртија оро (ВИДЕО)

Скандалозно видео се шири на Интернет на кое се гледа како припадници на албанската полиција кои што биле тргнати во акција во Грамш со цел заплена на канабис, му се придружиле на локалните жители на прослава.

Со народна музика и под дејство на алкохол, припадниците на полицијата завртија и оро.

Под дејство на алкохол со широка насмевка, пеат, играат и помеѓу себе со телефоните се снимаат, пишуваат албанските медиуми.

Видеото можете да го погледнет ТУКА

Коронавирус