среда, 28. септември 2022. Вести денес: 88
home Регион

Претседателот на Србија, Вучиќ денес ќе се вакцинира против коронавирусот – еве и со која вакцина

Претседателот на Србија, Вучиќ денес ќе се вакцинира против коронавирусот – еве и со која вакцина

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пристигна во Рудна Глава, каде ќе биде вакциниран против коронавирусот.

Вучиќ ќе ја прими кинеската вакцина Синофарм во Здравствената станица на Здравствениот дом „Д-р Вероjуб Цакиќ“ во Мајданпек.

По вакцинацијата, Претседателот ќе разговара кратко со граѓаните и ќе ја искористи посетата на Рудна Глава за да се состане со претставниците на локалната самоуправа на областа Бор и претприемачи од Рудна Глава.

Коронавирус