понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Регион

Преседан во српската историја: Први фотографии на принцот Стефан

Преседан во српската историја: Први фотографии на принцот Стефан

Прв пат после 90 години во Белград е роден еден принц. Принцезата Даница Караѓорѓевиќ пред неколку дена на свет го донесе синот Стефан, а среќните родители сега решија да го покажат на јавноста.

Стефан има само пет дена, а до сега не беше случај штотуку роден принц да се покажува на јавноста.

Кралскиот пар направи преседан и ја израдува српската јавност со овој потег.

Коронавирус