среда, 14. април 2021. Вести денес: 78
Во живо

Изјава на Мицкоски

home Регион

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, поднесе оставка

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, поднесе оставка

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинја, пред малку поднесе оставка на функцијата.

Според косовските медиуми, Харадинај се одлучил на овој чекор поради тоа што добил покана од тамошниот Специјален суд да се појави како осомничен во тековен случај.

Коронавирус