четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 16
home Регион

Премиерот на Федерацијата БиХ позитивен на Ковид-19

Премиерот на Федерацијата БиХ позитивен на Ковид-19

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на новиот коронавирус, јавија сараевски медиуми.

Новалиќ ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен марш, по повод одбележувањето на 25-годишнината од масакрот во Сребреница.

Според медиумите, тој денеска има треска и болки во мускулите. (MИА)

ЕУРО 2020

Македонија