вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 84
home Регион

Празничниот распуст во Хрватска ќе трае подолго

Празничниот распуст во Хрватска ќе трае подолго

Како дел од построгите епидемиолошки мерки, кои во Хрватска ќе стапат во полноќ, училишниот одмор е продолжен за седум дена.

Училишните одмори за време на Божиќните и Новогодишните празници вообичаено траат од 24 декември до 8 јануари следната година.

Како што потврдило Министерството за образование за хрватскиот портал Индекс, годинава празникот ќе биде продолжен за една недела и учениците ќе се вратат на училиште на 18 јануари. (МИА)

Коронавирус