вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 0
home Регион

Познатиот српски актер со најтажни зборови се прости од убиениот Ивановиќ

Познатиот српски актер со најтажни зборови се прости од убиениот Ивановиќ

Популарниот српски актер Милан Васиќ со голема тага се прости од Оливер Ивановиќ, лидер на граѓанската иницијатива „Србија, демократија, правда“, кој вчера брутално беше изрешетан.

-Многу изгубивме со твоето заминување, беше добар човек, сјаен татко и врвен лидер. Нашата најсветла ѕвезда е изгасена, напиша актерот.

Полицијата работи на случајот за убиството, а сопругата на Ивановиќ е скршена од болка.

После настанот кој ја потресе Србија и регионот и остави во шок многумина, Милена, сопругата на убиениот Оливер и мајка на нивното дете Богдан, објави статус на кој никој не може да остане рамнодушен.

„Пукаа во моето срце, мојата љубов, радост. Пукаа во таткото на Богдан. Пукаа на сите нас. Во слободата, на Србија!

Коронавирус