четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Пожарникари се борат со пожар на Крит

Пожарникари се борат со пожар на Крит

Пожарникари на Крит се борат со огромен пожар, обидувајќи се да го спречат да не стигне до блиската населба, јавува грчкиот весник „Екатимерини”.

Во моментов има 14 противпожарни камиони и 30 пожарникари на теренот, како и противпожарен хеликоптер.

Локалните власти испратија волонтери за да помогнат во гаснењето на пожарот, а на располагање ги дадоа и своите ресурси, наведува „Екатимерини“.

Коронавирус