сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Пожар во хотел во Атина

Пожар во хотел во Атина

Пожар избувна пладнево во внатрешноста на хотел во Атина, веројатно на последните два ката, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката државна телевизија ЕРТ, две лица кои биле на шестиот и седмиот кат биле евакуирани, а продолжува акцијата на пожарникарите, како за проверка на собите, така и за гаснење на пожарот.

Од противпожарната служба на Грција соопштуваат дека се ангажирани 35 пожарникари со 12 возила.

Коронавирус