сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Регион

Пожар кај Шибеник, го гаснат 40 пожарникари

Пожар кај Шибеник, го гаснат 40 пожарникари

Во близина на Шибеник, кај местото Затон, денеска попладне изби пожар на непристапен терен, објавија хрватските медиуми.

За локализирање на огнената стихија се ангажирани повеќе од 40 пожарникари со 16 возила.

Во гаснењето учествуваат и два канадера.