понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 68
home Регион

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА – Сисак претпре силен удар

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС ВО ХРВАТСКА – Сисак претпре силен удар

Уште еден земјотрес со јачина од 4,1 степен беше регистриран во Хрватска во 9,21 часот.

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 14 километри од Сисак.

Според граѓаните на Сисак имало „силен удар и вибрации“, кои траеле кратко. (МИА)

Коронавирус