четврток, 4. март 2021. Вести денес: 185
home Регион

Повторно нов земјотрес во соседството: Тлото не мирува во оваа држава веќе со месеци!

Повторно нов земјотрес во соседството: Тлото не мирува во оваа држава веќе со месеци!

Во морскиот дел меѓу грчките острово Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил 48 километри северозападно од Касос, а засега, нема информации за повредени или материјална штета

Коронавирус