среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Регион

ПОТВРДЕНО: Пронајденото тело е на Матеј Периш, еве што е причината за смртта

ПОТВРДЕНО: Пронајденото тело е на Матеј Периш, еве што е причината за смртта

Првичните сознанија од обдукцијата која е завршена врз телото кое вчера беше извлечено од водите на Дунав, потврдуваат дека станува збор за Матеј Периш.

Според првичните информации причина за смртта е давење. Токсиколошките анализи ќе бидат готови за три недели.

Телото беше пронајдено вчера наутро во Дунав. Според облеката се претпоставуваше дека се работи за 28 годишното момче Матеј од Сплит кој исчезна на 31 декември минатата година.

Коронавирус