сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 63
home Регион

Потресна сцена на автопат: Се запали автобус, гореше како на филм (ВИДЕО)

Потресна сцена на автопат: Се запали автобус, гореше како на филм (ВИДЕО)

Автобус со хрватски табличкии изгоре денеска на автопат кон Белград. Три екипи на пожарните биле на терен и го гаснеле пожарот.

Патниците веднаш излегле и ја гледале потресната сцена.

Се претпоставува дека нема повредени.

Коронавирус