четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 162
home Регион

Потоп во Босна: Дождот рушеше мостови и блокираше патишта, вода и во куќите (ВИДЕО)

Потоп во Босна: Дождот рушеше мостови и блокираше патишта, вода и во куќите (ВИДЕО)

Дождот кој не престанува да врне во централна Босна, направи вистински колапс.

Се рушат мостови, се уништуваат патишта, состојбата е алармантна, пренесуваат медиумите од регионот.

Се создале и излизгувања, а дождот најмногу проблеми создал во куќите.

Екипите од вчера се на терен и се справуваат со поплавите.

Коронавирус