сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Регион

Последната фотографија на Ивана: Ова е девојката која падна од покрив обидувајќи се да сними видео

Последната фотографија на Ивана: Ова е девојката која падна од покрив обидувајќи се да сними видео

19- годишна девојка од Ниш, Ивана М, паднала од покрив додека сакала да направи видео за на интернет.

Ноќта помеѓу сабота и недела, со уште двајца пријатели била на покривот од стамбената зграда.

Последната фотографија на нејзиниот Фејсбук профил е од покрив, но засега не е сигурно дека се работи за местото од кое паднала.

-Полицијата ни рече дека таа снимала некакво видео на кровот, се движела наназад и во еден момент дошла до работ и паднала долу на бетонот- пренесуваат српските медиуми.

Веднаш е повикана брза помош, но за жал можеле само да констатираат смрт.

Коронавирус