четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 10
home Регион

Последна семејна фотографија и порака на Оливер Ивановиќ: Ќе се заледите кога ќе ја прочитате!

Последна семејна фотографија и порака на Оливер Ивановиќ: Ќе се заледите кога ќе ја прочитате!

Челникот на Социјалдемократската партија, Оливер Ивановиќ убиен е утринава во Северна Митровица и подлегна на повредите во болница.

Само пред две недели, тој уживаше чекајќи ја Новата година, а неговата сопруга покрај последната семејна фотографија напишала и убава, оптимистичка порака.

-Среќата не е случајна, а не е ниту нешто што треба да се посакува. Среќата е нешто што сами го создавате. Ние ја создадовме. Во 2018 година ви го посакуваме истото!

Полицијата се уште трага по напаѓачите и делот од северот на Косово целосно е блокиран.

Коронавирус