петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 66
home Регион

После паниката и потерата низ цел Белград, пронајдена исчезнатата Американка- ова е нејзината состојба

После паниката и потерата низ цел Белград, пронајдена исчезнатата Американка- ова е нејзината состојба

Американската државјанка Рејчел Меккју е пронајдена синоќа околу 22:50 часот после потрагата во која учествувале неколку стотини полицајци, заедно со вработените од Амбасадата на САД.

Рејчел е пронајдена од страна на патрола на српската полција, во близина на Калемегдан. Повеќе од 100 луѓе од амбасадата на САД биле вклучени во потрагата.

Девојчето е добро, не е повредено и одведено е во полициска станица од каде родителите ќе дојдат по неа.

Да потсетиме, Американската амбасада вчера прогласи паника, а сите вработени добија така наречено „црвено предупредување“ за да учествуваат во потрагата по исчезнатот девојче.