четврток, 15. април 2021. Вести денес: 2
home Регион

ПОСИЛЕН И ОД АЛБАНСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС: Турција ја стресе разорен земјотрес од 7 степени! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

ПОСИЛЕН И ОД АЛБАНСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС: Турција ја стресе разорен земјотрес од 7 степени! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Силен земјотрес вечерва ја погоди Турција.

Според информациите новиот земјотрес вечерва кој ја стресе Турција бил со јачина од 6.9 степени според Рихтеровата скала и истиот се случил во 17:55 минути по локално време.

Епицентарот бил на 218 километри од турскиот град Газиамтеп и 34 километри од Елазиг.

Жителите во паника ги напуштија своите домови, засега нема информации за штетите и евентуални жртви.

На видео снимките може да се забележи и урната зграда, погледнете.

Коронавирус