вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Регион

Поради страв од нов можен земјотрес, жителите на Драч ноќта ќе ја поминат под отворено небо (ФОТО)

Поради страв од нов можен земјотрес, жителите на Драч ноќта ќе ја поминат под отворено небо (ФОТО)

На фудбалскиот стадион во Драч, во парковите, пред железничката, во центарот на грдот и уште на неколку други точки граѓанитите на Драч од страв од нов земјотрес ноќта ќе ја поминат под отворено небо.

Кај фудбалскиот стадион насобраните граѓани со нивните семејства, каде што има и многу деца бараат да се уклучат светлата и да преноќат таму.

И во други албански градови, граѓаните останаа надвор од своите домови.

Инаку, како што пренесуваат албанските медиуми, повредени се околу лица, а за среќа жртви нема, причинета е само голема материјална штета.

ФОТО; Топ Ченл

Коронавирус