недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Поради коронавирусот: Се одложуваат изборите во Србија?

Поради коронавирусот: Се одложуваат изборите во Србија?

Можно е да се одложат изборите, изјави вечерва српскиот претседател Александар Вучиќ на вонредна прес-конференција.

Како што потенцираше Вучиќ тој има намера да ги повика лидерите на сите политички партии кои ќе учествиуваат на изборите за да се договори одложување на гласањето.

Коронавирус