четврток, 22. април 2021. Вести денес: 124
home Регион

Поради дојава за бомба, евакуирана зградата на суд во Сараево

Поради дојава за бомба, евакуирана зградата на суд во Сараево
FotoRadiosaraj/Evakuisana zgrada

Општинскиот суд во Сараево утрово беше евакуиран поради дојава дека е поставена експлозивна направа, соопшти Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Сараевскиот кантон.

Министерството за внатрешни работи наведува дека биле информирани оти бомбата е поставена околу 9:00 часот.

Повеќе информации ќе бидат познати по увидот кој е во тек, додаде кантоналното МВР.

Коронавирус