сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Поплавени улици, отежнат сообраќај: Силно невреме го погоди Сараево

Поплавени улици, отежнат сообраќај: Силно невреме го погоди Сараево

Сараево денеска го погоди силно невреме, пропратено со обилни врнежи, грмотевици и град.

За кратко време падна големо количество дожд, улиците се поплавени, поради што сообраќајот е отежнат.

Издадено е жолто предупредување за подрачјето на Сараево, Бихаќ, Тузла, Ливно, Вишеград, Фоча и Мостар.

Според податоците на хидрометеоролошкиот завод, исти временски прилики, се очекуваат и во наредните денови.

Коронавирус