четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 147
home Регион

Полициски час од 19 до 5 часот наутро во Црна Гора

Полициски час од 19 до 5 часот наутро во Црна Гора

Угостителските и услужните објекти во Црна Гора од денеска ќе бидат работата од 7 до 18 часот, додека од 19 до 5 часот наутро ќе важи забраната за напуштање на домовите.

Мерките ќе се применуваат до 8 декември, соопшти Националното координативно тело за инфективни болести (НКТ).

НКТ ги повика граѓаните целосно да ги почитуваат сите мерки бидејќи тоа е единствениот начин за борба против ширењето на коронавирусот.

Коронавирус