понеделник, 24. февруари 2020. Вести денес: 167
home Регион

Полесно повредени четири лица од удар на гром на Акропол

Полесно повредени четири лица од удар на гром на Акропол

Од удар на гром, веројатно во близина на билетарницата на влезот на Акропол во Атина, полесно се повредени четири лица и пренесени во болница, објавија грчките медиуми.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, двајца од повредените се вработени, најверојатно чувари на археолошкиот локалитет, додека пак другите две лица најверојатно се туристи.