четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 50
home Регион

Погреб наместо свадба: Свршеникот на трудната Србинка која вчера се самоуби скршен од болка- еве што изјави

Погреб наместо свадба: Свршеникот на трудната Србинка која вчера се самоуби скршен од болка- еве што изјави

Отидов на работа синоќа. Се беше добро кога појдов. Да имаше нешто, ќе забележев. Беше ведра, насмеана, како и секогаш. Кога се вратив, имав што да видам, вели К.М., свршеник на припадничката на војската на Србија, Б.М. (24), која вчера се самоуби со неговиот пиштол.

И соседите го велат истото- била секогаш ведра и насмеана.

Б.М. била бремена во петти месец, а свадбата им била закажана за сабота.