вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 201
home Регион

Подметнат пожар на стадионот „Максимир“ во Загреб

Подметнат пожар на стадионот „Максимир“ во Загреб

На стадионот „Максимир“ е подметнат пожар при што е причинета материјална штета, истакнаа попладнево од Динамо Загреб.

-Ја известуваме јавноста дека во вечерните часови во четвртокот, на стадионот „Максимир“ кај билетарницата е подметнат пожар од непознат сторител, при што е предизвикана материјална штета. Со интервенција на службата за обезбедување, пожарот е изгаснат, а за инцидентот се известени и полицијата и противпожарната служба, се наведуваат во соопштението на загрепските „модри“.

Коронавирус