сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 84
home Регион

Подгорица погодена од тропски температури

Подгорица погодена од тропски температури

Во црногорската престолнина деновиве се измерени тропски температури.

Синоќа, во 18.30 часот во подгоричката населба Загорич температурата на воздухот беше 42 Целзиусови степени, јави подгорички ЦдМ.

Во текот на летото, Подгорица вообичаено е најтоплиот град во Црна Гора.

Коронавирус