понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Починале 50 пациенти – денешната бројка на новозаразени во Србија близу 6.500

Починале 50 пациенти – денешната бројка на новозаразени во Србија близу 6.500

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 6.424 луѓе, а во исто време, 50 пациенти починале како последица на овој вирус.

Тестирани се 21.545 луѓе. На респиратор се приклучени 289 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 5,964,658, 1,037,707 се позитивни, а 8,996 починале.

Коронавирус