четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 155
home Регион

Почина митрополитот црногорско приморски Амфилохиjе

Почина митрополитот црногорско приморски Амфилохиjе

Митрополитот црногорско приморски Амфилохије утрово почина во Клиничкиот болнички центар на Црна Гора, соопшти Митрополијата.

Митрополитот Амфилохије почина во осум часот и 20 минути, а Митрополијата наведе дека дополнително ќе биде известена јавноста за деталите за погребот.

Коронавирус