понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 176
home Регион

По поплавите: Диви свињи на улиците во Белград (ВИДЕО)

По поплавите: Диви свињи на улиците во Белград (ВИДЕО)

Поплавите во Белград донесоа неканети гости на улиците на српскиот главен град-  во oпштина Нов Белград, биле забележани стадо диви свињи.

Имено, животните, бегајќи од надојдената вода, спас нашле во урбаните средини.

Коронавирус