четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

По осум дена ослободен киднапираниот грчки бизнисмен

По осум дена ослободен киднапираниот грчки бизнисмен

Бизнисменот од Грција, кого четири непознати лица го киднапираа минатата седмица, на 27 декември, денеска беше ослободен, објавија грчките медиуми.

Засега не е познато, ниту официјално, ниту неофицијално, на кој начин 51-годишниот Никос Маврикос бил ослободен, јави дописничката на МИА од Атина.

Коронавирус