петок, 7. август 2020. Вести денес: 139
home Регион

По осум дена ослободен киднапираниот грчки бизнисмен

По осум дена ослободен киднапираниот грчки бизнисмен

Бизнисменот од Грција, кого четири непознати лица го киднапираа минатата седмица, на 27 декември, денеска беше ослободен, објавија грчките медиуми.

Засега не е познато, ниту официјално, ниту неофицијално, на кој начин 51-годишниот Никос Маврикос бил ослободен, јави дописничката на МИА од Атина.

Коронавирус