петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Регион

По налог на ЕПП приведен поранешниот потпретседател на хрватската Влада, Толушиќ

По налог на ЕПП приведен поранешниот потпретседател на хрватската Влада, Толушиќ

Хрватската полиција утрово го приведе поранешниот потпретседател на Владата и министер за земјоделство Томислав Толушиќ.

Според хрватскиот портал Индекс, Толушиќ е приведен по налог на Канцеларијата на европскиот јавен обвинител (ЕППО), која ја истражува како се стекнал со винаријата.

Коронавирус