недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 0
home Регион

По Ивановиќ, овој човек е следната мета во Косово? (ФОТО)

Стравични вести пристигнуваат од Косово.
По Ивановиќ, овој човек е следната мета во Косово? (ФОТО)

Само еден ден по убиството на Оливер Ивановиќ, медиуми објавија дека уште еден српски политичар на Косово е во животна опасност.

Како што пишува порталот „Индексонлајн“, нивниот извор од косовските разузнавачки кругови, им јавил дека и животот на Братислав Николиќ е во голема опасност.

Со овие закани, за кои порталот „Индексонлајн“ тврди дека се сериозни, запознаена е и Косовската разузнавачка служба.

Николиќ инаку е градоначалник на Штрпац од јануари 2010 година. Политичката кариера го водела од СПС преку Српската либерална странка до СНС.

Коронавирус