сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Петта жртва од автобусот во Србија во кој живи изгореа четворица патници– медицинска сестра починала на операциона маса

Петта жртва од автобусот во Србија во кој живи изгореа четворица патници– медицинска сестра починала на операциона маса

На патот Куршумлија-Прокупље, почина и петтиот повреден патник од автобусот кој се судри утрово со камион, по што целосно се запали и изгоре.

На местото на настанот починале и возачот на автобусот и возачот на камионот и уште двајца патници кои биле јагленосани, а предмалку починала и петтата жртва, тешко повредена медицинска сестра од Прокупље. Таа за жал починала на операциона маса во Клиниката.

Се работи за 50-годишната Р.Д. која имала повреди на градниот кош и стомакот.

Инаку, несреќата се случи утрово во 6 часот и 45 минути кога автобусот поминал на спротивна лента и директно се судрил со камионот.

Коронавирус