петок, 4. декември 2020. Вести денес: 137
home Регион

Пет војници загинаа во Турција

Пет војници загинаа во Турција

Петмина турски војници загинаа, а десет се хоспитализирани, откако автобус со кој се превезувале се превртел во провинцијата Мерсин, во јужниот дел на Турција.

Освен нив загинал и возачот на автобусот.

Повредените војници веднаш биле пренесени в болница со тешки повреди.

Засега не е познато која е причината за инцидентот. (MИА)

Коронавирус