среда, 28. септември 2022. Вести денес: 99
home Регион

ПАТРИЈАРХОТ ПОРФИРИЈ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА – еве ги деталите

ПАТРИЈАРХОТ ПОРФИРИЈ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА – еве ги деталите

Српскиот патријарх Порфириј е во самоизолација, затоа што бил во контакт со лице заболно од коронавирусот

– Имајќи предвид дека тој бил во контакт со свештеник за кој се испоставило дека имал благ и асимптоматски облик на коронавирусот, Неговата Светост Патријарх на Србија, г. Порфириј, по совет на лекар, наредните денови ќе биде во самоизолација, се вели во соопштението. СПЦ.

Неговите контакти ќе бидат сведени на минимум во наредниот период.

.

Коронавирус