вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Регион

Панос Каменос ја напушта грчката Влада

Панос Каменос ја напушта грчката Влада

Коалицискиот партнер во грчката Влада, претседателот на Независни Грци и министер за одбрана на Грција Панос Каменос по средбата со Алексис Ципрас рече дека ја напушта Владата, јави дописничката на МИА од Атина.

Деталите ќе ги соопшти на прес-конференција закажана за 12 часот по локално време.

МИА

Коронавирус