вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Регион

Паника во Белград: Сомнеж за бомба во центарот на градот

Паника во Белград: Сомнеж за бомба во центарот на градот

Еден припадник на обезбедување во трговски центар, кој се наоѓа во центарот на Белград, утрово јавил во полиција дека се сомнева оти на паркингот се наоѓа бомба.

Веднаш на местото била испратена специјална единица за деактивирање експлозивни направи, но српското Министерство за внатрешни работи засега не соопштува повеќе детали.

Според локалните медиуми, припадникот на обезбедувањето пријавил дека слушнал чудни отчукувања под паркиран автомобил.

Локални избори 2021