понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Паника на Јадранот: Огромна бела ајкула допливала на самиот брег, туристите бегаа од водата, а жителите изненадени! (ВИДЕО)

Паника на Јадранот: Огромна бела ајкула допливала на самиот брег, туристите бегаа од водата, а жителите изненадени! (ВИДЕО)

Мирниот град покрај брегот на јадранот го вознемири веста дека во близина на една од нивните плажи на самиот брег се појави огромна бела ајкула.

Во Грабештиц, недалеку населено место од Шибеник, на самиот брег од плажата снимена е огромна бела ајкула. Видеото го објави хрватскиот портал Индекс, кој што го добил од очевидец од самото место.

-Видеото е направено на 6-ти јуни околу 16 часо. Вакво нешто не сме виделе до сега на овие краеви, вели човекот кој што ја снимил ајкулата на самиот брег на Јадранот.

Коронавирус