петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 36
home Регион

Пакети со марихуана во морето кај Дубровник

Пакети со марихуана во морето кај Дубровник

Во морето пред градските ѕидини во Дубровник забележани се пакети полни со марихуана, објавија локалните медиуми.

Според Дубровничкиот весник, пронајдено е поголемо количество марихуана, а полициската акција е во тек.

Се наведува дека полициски глисер го прегледува подрачјето, а се претпоставува дека пакетите со марихуана паднале од моторен чамец кој ја пренесувал дрогата од Црна Гора.