вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Регион

Пахор им се извини на граѓаните зошто немаше цело време маска при посетата на јужната границата

Пахор им се извини на граѓаните зошто немаше цело време маска при посетата на јужната границата

Словенечкиот претседател Борут Пахор им се извини на граѓаните, бидејќи за време на неговата вчерашната посета на границата кон Хрватска, не носеше заштитна маска цело време.

Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, Пахор со министерот за одбрана Матеј Тонин беше во посета на армијата и полицијата распоредена на јужната граница, но беше фотографиран во момент кога немаше ставено заштитна маска, што предизвика реакција кај јавноста.

Пахор денеска се извини, кажувајќи дека ги прифаќа сите критики за неговото однесување.

Истото го направи и министерот за одбрана Тонин.

Локални избори 2021