вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 125
home Регион

Падна српски воен авион

Падна српски воен авион

Авион на српските военовоздухопловни сили се срушил во близина на Ковачица, јавува Б92.

Засега нема официјални информации за падот на леталото, ниту за каков авион станува збор