петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Регион

Овој политичар е најжесток критичар на Македонија: Европратеникот Џамбаски со петарди и вода од црево врз демонстрантите (ВИДЕО)

Овој политичар е најжесток критичар на Македонија: Европратеникот Џамбаски со петарди и вода од црево врз демонстрантите (ВИДЕО)

Како што објавија дел од бугарските медиуми, на социјалните мрежи таму се појавило видео на кое се гледа како европратеникот Ангел Џамбаски, фрла петарди кон демонстрантите пред седиштето на партијата, а ги полева и со вода од црево.

За потсетување, пред неколку дена имало тензии, откако демонстрантите, кои со месеци бараа оставка од премиерот Бојко Борисов и главниот обвинител Иван Гешев, решија да одат во седиштето на ВМРО во центарот на Софија.

По петардите и полевањето со црево и вода од прозорецот на горниот кат, каде што е сместена партијата, вратата била искршена. Според информациите, полицијата која пристигнала на местото привела две лица, пишува Клубз.бг.

Инаку европратеникот Џамбаски е најжесток критичар на Македонија во Европскиот Парламент.

Коронавирус