петок, 30. јули 2021. Вести денес: 159
home Регион

Оваа соседна држава ни е последна надеж за одмор годинава- таму се намалува бројот на новозаразени од ден на ден

Оваа соседна држава ни е последна надеж за одмор годинава- таму се намалува бројот на новозаразени од ден на ден

Во последното деноноќие во Албанија од направени 276 тестови, позитивни на Ковид-19 се 45 лица, што е за 24 случаи помалку споредено со вчера.

Од почетокот на пандемијата вкупната бројка на заразени се зголеми на 2.580 лица.

Во исто време оздравеле уште 57 луѓе, а починале две лица.

Активни се 999 случаи од кои хоспитализирани се 71 лице.

Коронавирус