четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 150
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Откако ја унаказил девојката: Ја тепав, ама не сакав до толку

Откако ја унаказил девојката: Ја тепав, ама не сакав до толку

Со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете, ја фрлал кон радијатор и ѝ ги горел рацете со пегла.

24-годишниот Ѓорѓе Кацковиќ, кој е уапсен откако брутално ја претепа својата девојка 22-годишната Ивана во нивниот изнајмен стан во Нови Сад, во полиција изјавил дека не сакал да ја повреди „до толку“.

Полудев од љубомора. Ја тепав Ивана, но не сакав да отиде толку далеку, да ја унакзам. Жал ми е, вака се правдал вчера во Основиот суд Ѓорѓе, кој ѕверски ја претепал и мачел својата девојка.

После изживувањето врз девојката тој со мотика ѝ скршил 4 ребра, ја сечел со нож по лицето и нозете, ја фрлал кон радијатор и ѝ ги горел рацете со пегла.

Ѓорѓе истиот ден е уапсен, а вчера е изведен пред суд во Нови Сад, после што му е одреден 30-дневен притвор.

Рекол дека поради љубомора му паднало мрак пред очи. Признал дека долго ја тепал, но дека не бил свесен колку далеку отишол.

Ѓорѓе Лацковиќ се товари за насилство во семејството и нанесување тешки повреди. Тој по потекло е од Богатиќ, а како и Ивана студирал во Нови Сад на Факултетот за спорт и физичка култура.